تبلیغات
آت‍ـــِنـــÃthenaــا - خوانده ام• پاریس، جشن بیكران

آت‍ـــِنـــÃthenaــا

Miss Architect

صفحه اصلی | عناوین مطالب | تماس با من | قالب وبلاگخوانده ام• پاریس، جشن بیكران

اگر بخت یارت بوده باشد تا در جوانی در پاریس زندگی كنی، باقی عمرت را، هرجا كه بگذرانی، با تو خواهد بود، چون پاریس جشنی است بیكران. (ارنست همینگوی. شروع كتاب)森ガール のデコメ絵文字


kwy5_b612-2015-09-07-15-34-50.jpg

چند دفترچه جلد آبی، دو مداد و یك مداد تراش (چاقوی جیبی زیاده از حد میتراشید)، میزهای رویه مرمری، بوی صبح زود، بیرون زدن از خانه و دمی به خمره زدن و بخت و اقبال - این بود تمامی آنچه نیاز داشتی. در مورد بخت و اقبال ، میبایست شاه بلوطی را همراه پای خرگوش در جیب راستت همراه داشته باشی. پرز پای خرگوش مدتها پیش از بین رفته بود و استخوان و رگ و پی براق شده بود. پنجه اش بر ته جیبت چنگ میزد و میفهمیدی كه بختت هنوز آنجاست.
با ماهیگیر ها و زندگی روی رود، كرجیهای زیبا و زندگی خاص خودشان روی قایق، یدك كش ها و دودكش هاشان كه برای عبور از زیر پلها تا میشد، و ردیف كرجیهای پشت سر ، نارون های روی سنگ فرش ساحل، چنارها و بعضی جاها سپیدارها، هرگز كنار رود احساس تنهایی نمیكردم. با ان همه درخت در شهر ، می شد هر روز آمدن بهار را ببینی ؛ تا آنكه شبی باد گرم برمی خواست و یك روز صبح یكباره بهار را با خود می آورد.
گاهی بارانهای تند و سرد چنان پسش میزد كه به نظر میرسید هرگز برنخواهد گشت و دارد از عمرت فصلی ربوده میشود. تنها چنین مواقعی بود كه در پاریس از ته دل غصه دار میشدی ، چون اوضاع برخلاف طبیعت بود. انتظار داشتی كه در پاییز غم سراغت بیاید. هر سال كه برگها از درختان فرو می افتاد و هر بار كخ شاخه ها را در باد و سرما و نور زمسنامی عریان میدی ، پاره ای از وجودت می مرد. اما میدانستی كه بهار همیشه خواهد آمد ، همانگونه كه میدانستی پس از یخبندان ، رود دوباره جریان خواهد یافت. بارانهای سرد كه می بارید و بهار را میكشت ، انگار كه جوانی بی دلیل مرده است.
با وجود این ، همان روز ها بهار سر انجام میرسید ، اما خوف انگیز آنكه چیزی نمانده بود از پا در آید.

q2wj_b612-2015-09-07-15-29-04.jpg

va2s_img_20150907_153614.jpg

عنوان: پاریس، جشن بیكران
نویسنده: ارنست همینگوی
مترجم: فرهاد غبرایی
ناشر: كتاب خورشیدطبقه بندی:
#Athi_Library،
برچسب ها:داستانهای آمریكایی، ارنست همینگوی،
[ یکشنبه 22 شهریور 1394 ] [ 05:44 ب.ظ ] [ Athena Ak ] [ نظرات() ]

نمایش نظرات 1 تا 30
نمایش نظرات 1 تا 30